Seyahat & Gezi

Valiz Nasıl Hazırlanır ?

Seyahat için valizini nasıl hazırlayacağını bilmiyorsanız, doğru adrestesiniz. Her şey tamam! Gidilecek şehir seçilmiş, biletler veya otel rezervasyonları tamamlanmış, peki ya valiz ? Doğru valiz nasıl hazırlanır ? Valiz Nasıl Yerleştirilir ? Valizinizin düzenli ve eksiksiz olması gerekiyor. Kıyafetleriniz, kişisel eşyalarınız, ayakkabı ve terlikleriniz aklınıza gelen her şeyi bir valize sığdırmak mümkün müdür ? Valiz hazırlarken belli başlı dikkate alınacak noktalar bulunmaktadır. Bunlara dikkat etmeniz takdirde zorlanmanız olasıdır. Haydi valizlerimizi hazırlamaya başlayalım!

Doğru Valiz Nasıl Hazırlanır ?

Harika bir yaz tatili sizi bekliyor ise, yanınızda bulunacak eşyalarınız da bir o kadar önemli olacaktır. Bazen o kadar gereksiz ve kullanılmayacak kıyafetler, ayakkabılar, çantalar, takılar bile valizinizi doldurmaya yetiyor. Bu yüzden doğru valiz nasıl hazırlanır ? sorusu işinizi kolaylaştıracaktır. Valiz hazırlarken dikkat edilmesi gerekenler;

Doğru Valiz Nasıl Hazırlanır

 • Genellikle uçak seyahatlerinde kolaylıklardan biri de kabin boy valiz tercihidir. Kısa süreli bir seyahat olacak ise küçük boy valiz tercih edilmelidir ve bu valizinizi de uçakta yanınıza almanız mümkün olacaktır. Uçak valizlerinin ağırlıkları kaç kilogram olmalıdır, ekstra valiz ücreti ne kadardır ?, Uçak kuralları nelerdir ? öğrenmek  için tıklayınız. Havaalanlarında valiz beklemeyi kimse sevmez. Bununla birlikte valizlerin karışma olasılığı da yüksektir.
 • Valizinizin üzerine adınızı, soyadınızı karışmaması adına mutlaka yazmanız gerekmektedir.
 • Valiz nasıl hazırlanır ? Valizinizi hazırlarken, kalacağınız gün sayısına, hava durumuna dikkat etmenizde fayda vardır. Olası durumlarla karşılaşmamanız adına sizi rahatsız etmeyecektir.
 • Her güne ayrı bir kombin yapın. Ekstra kıyafet almaktan kaçının, gerekli ve ihtiyacınız kadar kıyafet almanız doğru olacaktır.
 • Kuru temizleme torbaları kırışacak kıyafetleriniz için kurtarıcı olacaktır. Kırışmaya müsait kıyafetlerinizi kuru temizleme torbasıyla valizinize yerleştirmeniz yeterli olur.

Valiz Nasıl Yerleştirilir ?

Valiz Nasıl Yerleştirilir ? Valiz seçiminizi doğru yapın. İlk öncelikle kendinize sorular sormalısınız. Örneğin; kaç gün kalacağız ?, hangi kıyafetlerimi getirmeliyim ?, gideceğim yerin hava durumu nasıl olacak ? gibi soruların cevaplarını tamamladıktan sonra valizinizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Peki valiz nasıl hazırlanır ?

Valiz Nasıl Yerleştirilir

 • İlk öncelikle yatağınızın üzerine tatilde giyilmesine karar verdiğiniz kıyafetleri çıkarın. Kombin kıyafet seçmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.
 • Eğer uçakla seyahat edecek olacaksanız bagaj kuralları ve uçuş yönetmeliği kurallarına uygun şekilde eşyalarınızı yerleştiriniz ki havaalanında bir zorluk yaşamayın.
 • Valiz nasıl hazırlanır ? sorusunun en önemli cevabı doğru valiz seçimidir. Kabin boy valiz diye bir rahatlık vardı. Valiz seçiminizi bu yönde kullanabilirsiniz.
 • Kıyafetlerinizi katlama konusunda olabildiğince dikkatli olun. Valizinizi yatay konumda tutup, kıyafetleri üst üste değil de, ince ince sarıp yan yana yerleştirin. Fotoğrafta görüldüğü gibi olması hem düzenli, hem de daha fazla alan kullanımı sağlayacaktır.
 • Bu valizin içerisine makyaj ürünlerinizi, kişisel bakım malzemeleriniz koyabilirsiniz. Fakat makyaj ürünlerinizin kırılmaması, zarar görmemesi adına makyaj çantasında olması önemli bir konudur.
 • Ben kendi valizimde yardımcı keseler tutarım. Kirli çamaşırlar için mutlaka yanımda bulundururum. Kirli çamaşırlarınızı en azından farklı bir torba içerisinde bulundurun.
 • 2-3 gün kalacaksanız ve fazla ayakkabı terlik almayacak olursanız, valizin fermuarlı bölümüne bir poşetin içinde koyabilirsiniz. Ama uzun süreli kalacaksanız, ayakkabı saklama kutularında aracınıza direkt yerleştirebilirsiniz.
 • Son olarak valiz nasıl hazırlanır ?, neler valize konulmamalıdır demiş olursak; değerli eşyalarınızdan bahsetmek istiyorum valizinize bu eşyalarınızı koymayın. El çantanızda yanınızda durmasını sağlayın.

Valiz Nasıl Yerleştirilir

Valiz Nasıl Hazırlanır ?

Valiz hazırlanması hepimize çok zor gelebilir. Acaba unuttuğum bir şey oldu mu ? sorularının kulaklarımızda çınladığını duyar gibiyim. Valiz hazırlamayı son ana bırakmamanız gerekir. Çünkü son dakikada her şeyi acele toplamanız gerekecek ve almamanız gereken eşyalarınızı bile almış olacaksınız. Bir valize her şeyi sığdırabilmemiz mümkün olmayabilir. Ama düzenli ve planlı hareket etmemiz işimizi kolaylaştıracaktır. Kıyafet katlama tekniklerini bilmekte fayda vardır. Valiz nasıl hazırlanır ? Daha ince ve yan yana koyulan kıyafetler valizde daha az yer kaplayacaktır. Sizlere de yeterince tüm eşyanızı tek valizde toplama imkanı sağlayacaktır.

Özet
Valiz Nasıl Hazırlanır ?
Yazı Adı
Valiz Nasıl Hazırlanır ?
Açıklama
Seyahat için valizini nasıl hazırlayacağını bilmiyorsanız, doğru adrestesiniz. Her şey tamam! Gidilecek şehir seçilmiş, biletler veya otel rezervasyonları tamamlanmış, peki ya valiz ? Doğru valiz nasıl hazırlanır ? Valiz Nasıl Yerleştirilir ? Valizinizin düzenli ve eksiksiz olması gerekiyor.
Yazar
Yayıncı Adı
Klavye Fare
Yayıncı Logosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu Pratik Bilgiler