Güzellik & Bakım

Kaş Kirpik Uzatma

İşte aklınıza takılan Kaş Kirpik Uzatma, Kaş Kirpik Serumu, Kaş Kirpik Bakım Yağı, Kaş Gürleştirme, Kirpik Uzatan Yağlar nelerdir ? sorularının yanıtlarını uygulamalı ve açıklayıcı bir şekilde sizler için kaleme alıyoruz. Kadınların tümü için uzun ve gür kirpikler dikkat çekicidir. Fakat kullanılan kalitesiz makyaj malzemeleri, sağlıksız beslenme, genetikten kaynaklanan nedenler ve de birtakım ilaçlar veya hastalıklar sonucu kirpikler istenilen uzunlukta olmaz.

Kirpiklerin sağlıklı bir şekilde uzaması ve çok daha sık olması için birçok çözüm mevcuttur. Kirpiklerin uzamasına destek olan solüsyonlar, vitaminler, kaliteli maskaralar ve çeşitli yağlara kadar kullanabileceğiniz birçok ürün çeşidi ve yöntemler vardır. Öncelikle saçlarımızın sağlıklı olabilmesi için gerekli vitaminlerin tümü kirpiklerimiz için de aynı şekilde gereklidir. Yeterli miktarlarda B, A ve E vitamini alımı gereklidir.  Bu tür vitaminler saçların çok canlı görünmesini ve de kirpiklerinizin çok hızlı uzamasını destekler niteliktedir.  Havuç gibi B- E vitamini yönüyle zengin olan sebzeler hem kirpikler hem de cilt için oldukça faydalı olmuştur.
Bitki uzmanları kirpiklere özel olarak en çok tavsiye ettiği ürün badem yağıdır.  Makyaj veya duştan hemen sonra kirpiklere badem yağı sürülebilir ve kırılmalarını azaltabilirsiniz. Cilde uygun ve de kaliteli makyaj malzemeleri kullanılması kirpiklerin yıpranmasının önüne geçmek için çok önemlidir.  Alınan ürünlerde hipoalerjenik yazısına dikkat edilmelidir. Kirpik uzatma için uygun ürün kullanımı kirpikler için çok faydalı olacaktır.

Kaş Kirpik Serumu

Kaş Kirpik Uzatma denildiğinde akla ilk gelenler arasında serumlar mevcuttur. Kaş Kirpik Serumu hem kadınların hem de erkeklerin kirpiklerini uzatmak, dökülmesine engel olmak, beslemek, gürleştirmek ve sağlıklı görünmelerini sağlamak için kullanmakta oldukları ürünlerdir. Kaş ve kirpik serumu göz üzerindeki tüylerin çoğalması amacı için kullanılan bir üründür. Serumun içindeki yararlı maddeler kirpikleri ve kaşları besleyip onlara çok doğal bir görüntü katar. Kirpik serumlarıyla kirpik sayınızı arttırabilirsiniz. Kaş serumlarıyla kaş sıklığınızı arttırabilirsiniz. Bu serumların içerisinde cilde ve göze zarar veren zararlı maddeler bulunmaz.

Kaş Kirpik Serumu

Kaş Kirpik Bakım Yağı

Kaş Kirpik Uzatma denince doğal bakım yağları geliyor. Kaş kirpik bakım yağı birçok sebeple dökülen veya seyrekleşen kaş ve kirpikler için üretilir.  Hem kaş ve kirpik köklerini besleyip hem de güçlenmesin sağlar. Günde 1 veya 2 kez paketlerde bulunan fırçalar ile kaş ve kirpiklere sürülür.  Kaş Kirpik Bakım Yağı birkaç ay süresince düzenli olarak kullanımında çok fazla gözle görülür sonuç vermektedir. Kullanım sırasında gözle etmemesine özen gösterilmeli temasında su ile yıkanmalıdır.

Kaş Gürleştirme

Kaş gürleştirme nasıl yapılır :

 • Gün içinde en az 2 defa kaşlar kaş tarağı ile taranır. Kaş fırçası yok ise maskara fırçası kullanılabilir. 1- 2 damla E Vitamini eklenir.  E Vitamini yağı kaş dökülmesini önler. Kaşları her gün sürekli fırçalamak kaş köklerinde kan dolaşımını arttırıp hızlı uzamasına fayda sağlayacaktır.
 • Zeytinyağı sürmek saçlar için olduğu kadar kaşlar için de faydalıdır. Zeytinyağı kıl köklerini güçlendirmek için çok faydalıdır. Zeytinyağı kaş üzerinde bekletildikten sonra su ile yıkanır. Bu yöntem 4 hafta kadar uygulanır.
 • Vazelin de kaş uzamasını hızlandırmaktadır. Uyumadan hemen önce kirpiklere sürülür ve uyanıldığında suyla durulanır.

Kaş Gürleştirme

 • Kaş Kirpik Uzatma konusunda en önemli etkenlerinden biri de vitaminlerdir. Günlük besinlerde kaş gürleşmesini destekleyecek vitaminleri içerdiğinden emin olun. Bunlar D, B ve E vitaminleridir. Bu vitaminler kaş şekillendiricilerin vereceği birçok zarara karşı kirpiklerinizi korur.
 • Protein ve vitamin bakımından zengin besinler kirpiklerin uzamasına yardım eder. Somon balığı gibi omega bakımından çok zengin besinler gür kaşların gelişmesine yardımcı olur.
 • Göz makyajınızı silme işlemi ihmal edilmemelidir. Silme işlemini de nazikçe yapılmalıdır.
 • Yeşil çay kaşların uzamasına yardımcı olur.
 • Kaşlara masaj yapmak ve taramak kan dolaşımını hızlandırır ve kaşların gürleşmesini harekete geçirir. Kaşa zarar vermemek için hafifçe yapılmalıdır.
 • Makyajı temizlenirken kaşların çekilmemesine dikkat edilmelidir.

Evinizde kolayca yapılabilecek diğer cilt bakım uygulamalarını sizler için paylaştık, buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Kirpik Uzatan Yağlar

Kirpik Uzatan Yağlar

Kirpik uzatan yağlar şu şekildedir:

 • Badem yağı: A, B ve E vitaminlerini çok yüksek oranda içerir.
 • Zeytinyağı
 • Jojoba yağı
 • Hindistan cevizi yağı,
 • Kuşburnu yağı
 • Hint yağı

Kaş Kirpik Uzatma, gürleştirme ve bakımını yapmanız için sizlere uygun yağları buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Özet
Kaş Kirpik Uzatma
Yazı Adı
Kaş Kirpik Uzatma
Açıklama
İşte aklınıza takılan Kaş Kirpik Uzatma, Kaş Kirpik Serumu, Kaş Kirpik Bakım Yağı, Kaş Gürleştirme, Kirpik Uzatan Yağlar nelerdir ? sorularının yanıtlarını uygulamalı ve açıklayıcı bir şekilde sizler için kaleme alıyoruz.
Yazar
Yayıncı Adı
Klavye Fare
Yayıncı Logosu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu Pratik Bilgiler