Eğlence & Aktivite

Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Bazen evde sıkıntıdan patladığımız günler olabiliyor. Bu makalede; Evde Yapılabilecek Etkinlikler, Aileyle Oynanacak Oyunlar, Ev Partileri Yapın, Karaoke Gecesi Düzenleyin, Ailecek Yapılacak Etkinlikler, Farklı Yemek Kültürlerine Ev Sahipliği Yapın, Kendi Takını Kendin Yap konuları yer alıyor.

Evde ortamımızı değiştirmek ve keyif alabilecek etkinlikler yaratabilmek yine bizim elimizdedir. İlk öncelikle nelerden hoşlanıyorsunuz bunu bir düşünün. Tek başınıza ve aile ile evde yapılabilecek etkinlikler neler olabilir ? Çocuklarınız ile zamanı daha kaliteli nasıl geçirebilirsiniz ? Sizlere birkaç örnekleme hazırdık. Evde enerjinizi yükseltecek, ortamı daha eğlenceli hale getirecek bir makalemiz daha sizlerle.

Aileyle Oynanacak Oyunlar

Evde aileyle oynanacak oyunlar, evde yapılabilecek etkinliklerin en keyifli halidir. Aileyle geçirilen vakit her zaman bizi eğlendirir ve ileri yaşlarda hatırlayacağımız bir sürü anı biriktirir. Bu bahsedeceğimiz oyunlar kağıtla oynanan oyunlar gibi değildir. Hepsinden biraz daha farklı ve bir o kadar da keyif vericidir. Evde sıkıldığınızda bu makalelerimizi açıp okuyabilirsiniz. Diğer evde oynanacak oyunlar makalesi için buraya tıklayınız.

Ev Partileri Yapın

Ev Partileri Yapın
Kostüm Partisi

Ev partileri evde aileyle oynanacak oyunlar, evde yapılabilecek etkinlikler arasında çok popülerdir. Mesela çılgın bir kostüm partisi yapmaya ne dersiniz. Herkesin sevdiği karakterler yer alabilir. Çocukların beğendiği çizgi film karakterleri, ebeveynler için izlemekten keyif aldığı karakterler olabilir. Bu çılgın kostüm partisine başlamadan önce ailecek harika bir sofra hazırlayın. Akşam yemeği için hazırlanan bu sofraya kostümlerinizle oturun. Dilediğiniz karaktere bürünün. Gülücükler ve neşeniz bol olsun 🙂

Karaoke Gecesi Düzenleyin

Karaoke Gecesi Düzenleyin
Karaoke Gecesi Düzenleyin

Aileniz ve sevdiklerinizle karaoke gecesi düzenleyin! Ev partileri yapın başlığındaki aktiviteye de karaokeyi ekleyebilirsiniz. Eşsiz ve bir o kadar da aileniz ile unutulmayacak bir gece yaşayın. Herkes şarkı söylesin, sesi güzel olan da, olmayanda bu eğlencenin tadını çıkarsın !

Ailecek Yapılacak Etkinlikler

Evde yapılabilecek etkinlikler sizi bol bol güldürecek, güldürürken eğlendirecek. Sanırım en güzel şeylerden biri de aileyle geçirilen zamandır. Ailecek yapılacak etkinlikler; ev partileri yapın, karaoke gecesi düzenleyin etkinliklerini de birleştirebilirsiniz. Peki aileyle evde daha başka nasıl oyunlar oynanır, nasıl etkinlikler yapılır ?

Farklı Yemek Kültürlerine Ev Sahipliği Yapın

Farklı Yemek Kültürlerine Ev Sahipliği Yapın
Hint Mutfağı

Evde Yapılabilecek Etkinlikler arasında sevdiğiniz ve merak ettiğiniz bir ülke seçin. Bu ülkenin gelenek ve göreneklerine ait kıyafetler ve masa düzenlerinde nelere dikkat ediyorlar araştırma yapın. Akşam yemeğiniz için farklı yemek kültürlerine ev sahipliği yapın ! Unutulmaması gereken bir nokta var; Aile üyeleri akşam yemeğinde seçilen ülkeyle ilgili bilgiler toplamak zorundadır. Mesela, ülke olarak Hindistan’ı seçtiniz, yemek menüsünde briyani, pani puri ve masala dosa olabilir. Hindistan’a özgü geleneksel “sari” giyebilirsiniz. Dilediğiniz gibi plan program yapabilirsiniz.

Kendi Takını Kendin Yap

Evde yapılabilecek etkinlikler arasına bir de ailecek yapılacak etkinlikleri ekliyoruz. Takı yapmak çok zor olmasa gerek. Artık internette videolar, nasıl yapılır ? adı altında bulunuyor. Peki kendi takını kendin yapmaya ne dersin ? Bijuterileri mağazalarından istediğiniz şekildeki aksesuarları, dilediğiniz renkteki boncukları alabilirsiniz. Ev halkıyla birbirinize minik jestler yapabilirsiniz. Örneğin, sevdiği renkten bir bileklik!

Evde Yapılabilecek Etkinlikler

Ailenizle, sevdiklerinizle evde harika vakitler geçirmek mümkün. Eğlenirken öğreneceğiniz bir aktivite, etkinlik arıyorsanız tamda bunları konuşuyorduk 🙂 Evinizin enerjisini hiç düşürmeyin ve aile içi ilişkileriniz, çocuklarınızın gelişimleri, ebeveynlerin mutluluğu oldukça önemlidir. Bu süreci iyi idare edebilen anne – babalar olarak ortamı neşelendirmek bizlere düşüyor. Çocuklarınız eğlenip, öğrenirken onların mutluluğu sizi ekstra sevindirecektir. Evde yapılabilecek etkinler yani, ailecek yapılacak etkinlikler sadece bunlarla sınırlı değildir. Kendi oyunlarınızı kendinizde yaratmak mümkündür. Keyifli vakitler diliyoruz!

Özet
Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Yazı Adı
Evde Yapılabilecek Etkinlikler
Açıklama
Bu makalede; Evde Yapılabilecek Etkinlikler, Aileyle Oynanacak Oyunlar, Ev Partileri Yapın, Karaoke Gecesi Düzenleyin, Ailecek Yapılacak Etkinlikler, Farklı Yemek Kültürlerine Ev Sahipliği Yapın, Kendi Takını Kendin Yap konuları yer alıyor.
Yazar
Yayıncı Adı
Klavye Fare
Yayıncı Logosu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu Pratik Bilgiler